Divali, ook bekend als het lichtfeest, is een van de belangrijkste Hindoestaanse feestdagen (foto: Stichting APNA)
Naar overzicht Religieus erfgoed

Hindoestaans-Surinaamse stichting APNA treedt toe tot Platform Religieus Erfgoed Zuid-Holland

6 december 2021

Dit najaar is de Rotterdamse stichting APNA, die zich inzet voor het levend houden van Hindoestaans-Surinaams erfgoed, toegetreden tot het Platform Religieus Erfgoed Zuid-Holland. Het is voor het eerst dat dit Zuid-Hollandse platform van vertegenwoordigers van religieus erfgoed een immaterieel erfgoedorganisatie in haar midden verwelkomt.

Marielle Hendriks, vanuit haar werk als directeur van het Erfgoedhuis Zuid-Holland nauw betrokken bij de activiteiten van het platform, is verheugd over de toetreding van stichting APNA tot dit gremium. “Ons doel is om kennis over religieus erfgoed zo breed mogelijk binnen onze - pluriforme - samenleving te delen. En daarbij willen we de belangen van álle gezindten zo goed mogelijk behartigen. De deelname van stichting APNA draagt daar op een hele mooie manier aan bij.”

Onze stichting levert een maatschappelijk verbindende bijdrage door dit specifieke immaterieel erfgoed levend te houden.

Vijay Gangadin, voorzitter van stichting APNA: “Onze stichting levert een maatschappelijk verbindende bijdrage door dit specifieke immaterieel erfgoed levend te houden. Met de deelname aan het Platform kan APNA vanuit inclusiviteit ook bijdragen aan de doelen van dit platform. Wij zijn zeer content met onze toetreding en samenwerking met alle leden.”

Over het Platform

Het Platform Religieus Erfgoed Zuid-Holland is in 2008 opgericht ten behoeve van kennisdeling op het gebied van roerend, onroerend en immaterieel erfgoed. Platformleden informeren en adviseren elkaar op erfgoedthema’s als restauratie, herbestemming en het ontwikkelen van een kerkenvisie. Daarnaast worden er incidenteel activiteiten ondernomen, zoals de informatiemiddag Joods Erfgoed: leven in de Mediene op 25 november jl. in samenwerking met het Verhalenhuis Belvédère in Rotterdam.  

Platform Religieus Erfgoed Zuid-Holland

Meer informatie over het Platform Religieus Erfgoed Zuid-Holland vind je op de website.

Leden

Stichting APNA, Stichting Behoud kerkelijke gebouwen Randstad en Utrecht, Stichting Loods24 en Joods Kindermonument, Erfgoedhuis Zuid-Holland, Erfgoedvereniging Bond Heemschut, Vereniging Kerkrentmeesterlijk Beheer binnen de PKN, Vereniging van Beheerders van Monumentale Kerkgebouwen in Nederland, Stichting Oude Hollandse Kerken, Bisdom Rotterdam, Museum Catharijneconvent, Vereniging Zuid-Hollandse Gemeenten en de Provincie Zuid-Holland. 

Ontdek meer

Ontvang nieuwsbrieven in je mailbox

Wil je op de hoogte gehouden worden van wat er speelt in het Zuid-Hollandse erfgoed? Abonneer je dan op een van onze nieuwsbrieven!

Deze website maakt gebruik van geanonimiseerde cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren en voor de analyse van onze website. Deze cookies kun je niet uitzetten. Bij het tonen en afspelen van YouTube video's worden cookies van derden geplaatst. Deze cookies van derden kun je wel uitzetten. Klik op "Akkoord" als je akkoord gaat met dit gebruik van cookies, klik op "Aanpassen" voor meer informatie en om zelf te bepalen welke cookies deze website plaatst.

Deze website maakt gebruik van geanonimiseerde cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren en voor de analyse van onze website. Deze cookies kun je niet uitzetten. Bij het tonen en afspelen van YouTube video's worden cookies van derden geplaatst. Deze cookies van derden kun je wel uitzetten. Klik op "Akkoord" als je akkoord gaat met dit gebruik van cookies, klik op "Aanpassen" voor meer informatie en om zelf te bepalen welke cookies deze website plaatst.