Boerenbont
Over deze bijeenkomst
Herbestemming van boerderijen is al decennia een veel gekozen onderwerp voor bijeenkomsten en handreikingen, en terecht: de leegstand van boerderijen speelt al jaren en zal naar verwachting alleen maar toenemen. Boerenbedrijven stoppen of schalen af en oude boerderijen worden niet langer gebruikt voor hun agrarische functie.
Maar welke mogelijkheden liggen er voor zo’n pand? Hoe kunnen we de beschikbare ruimte efficiënt gebruiken met behoud van cultuurhistorische kenmerken? En welke obstakels komen er om de hoek kijken bij herbestemmingen? Laat je informeren, inspireren en ga hierover in gesprek op 12 december tijdens de netwerkbijeenkomst Boerenbont!
Doelgroep
De middag is primair bedoeld voor eigenaren en beheerders van agrarisch erfgoed. Daarnaast worden een aantal koepelorganisaties uitgenodigd.
Programma
- 12.30 uur: Inloop met lunch
- 13.15 uur: Dagvoorzitter – Welkom en opening
- 13.25 uur: Diederik van der Hoek (De Hooghkamer) – Herbestemming praktijkverhaal
- 13.55 uur: Wilma Verburg-Ras (Ouwe Stee) – Herbestemming praktijkverhaal
- 14.25 uur: Monique Blom (Ons Dorpje Overeind) – Erfdelen
- 14.55 uur: Pauze
- 15.15 uur: Arie Bassa (Boerderijenstichting) – Herbestemming in Zuid-Holland
- 15.45 uur: Rondleiding Brielse Boer
- 16.30 uur: Ondersteuning (ervenconsulent – aanjager – subsidie)
- 16.55 uur: Dagvoorzitter – Afsluiting
- 17.00 uur: Borrel
Praktisch
Deelname is gratis maar er is een beperkt aantal plekken beschikbaar. Meld je aan via het onderstaande formulier.
Bij inschrijving rekenen we op je komst in verband met catering en het aantal beschikbare plaatsen. Kun je onverhoopt toch niet komen? Geef tijdig de afmelding, of naam van vervanger, aan ons door via info@erfgoedhuis-zh.nl.
Wanneer
12 december 2025
13.15 - 18.00 uur (inloop met lunch vanaf 12.30 uur)