zuid-hollanders en het water

 
20 eeuwen strijd en profijt
Deze tentoonstelling hoort bij de tweedelige publicatie Zuid-Hollanders en het water. Twintig eeuwen strijd en profijt, waarin zeventien auteurs een toegankelijk en intrigerend beeld geven van hoe de Zuid-Hollanders in het verleden en tot op de dag van vandaag met het hen overal omringende water omgingen en omgaan.
Zuid-Hollanders en het water  
Aan de orde komen uiteraard de strijd tegen het water, handel, transport, waterkwaliteit, landaanwinning, waterstaat, recreatie, defensie, visserij, etcetera. Natuurlijk wordt er ook naar de toekomst gekeken.
 
 
Hollanders en het water: twintig eeuwen strijd en profijt  
Daarbij wordt niet, zoals in het boek, het verhaal van vroeger naar nu verteld, maar wordt vanuit het heden teruggekeken naar het verleden. Hierdoor wordt de actualiteit van het onderwerp benadrukt. Het boek wordt vertoond in de vitrine.
 
 
Gouda - Museumhaven  

benodigd

Minimaal 70 m2 voor 4 staande elementen (br. 55 cm, h. 200 cm, l. 220 cm) met in totaal 24 panelen en een vitrine.
 
 
rijzend water  

kosten

€ 100 ,- inclusief poster en persbericht.
Er is een fraaie folder beschikbaar voor € 1,- per stuk.
 
 
rijzend water - watersnoodramp 1953  

informatie en reserveren

Hans Bakker
erfgoedexposities
T 015 215 43 82 (ma t/m do)

Roel Pots
hoofd Provinciaal Historisch Centrum
T 015 215 43 90